Distribuce Biblí v Malawi a Mosambiku Doporučený

Napsal(a)

V Malawi a Mosambiku je velká potřeba Biblí. Bible stojí 10 dolarů, ale i 10 dolarů je pro většinu lidí moc, takže si je nemohou dovolit. Dokonce i pastoři někdy nemají Bible a pouze si je půjčují nebo se je učí nazpaměť.

Upřímně, napoprvé jsem tomu nevěřil, dokud jsem se nemodlil a nepřečetl i z dalších zdrojů. Teď můžu také říct, že jsem tomu byl svědkem na vlastní oči. 

Na následující fotce jsou mladí pastoři z Mosambiku. Bylo jich ve skutečnosti dvanáct s jejich starším pastorem, který s nimi přišel na konferenci pro pastory (není na fotce). Každý večer jsem s nimi trávil nějaký čas, i když oni neumí anglicky a já čičevsky.

Měl jsem zlomené srdce. Jedinou věcí, o kterou mě dychtivě žádali, byla Bible. Žádné peníze, pomoc, podpora, ale vlastní Bible. Abych byl upřímný, z očí mi tekly slzy při dvou příležitostech. Jedna z nich bylo sycení dětí, které dlouho čekaly na svou porce jídla a druhá byla zde. Stále mi někdy tečou slzy, když o tom mluvím. Věřím, že je to něco z Ducha. Měl jsem pro ně poslední čtyři Bible, takže jsem jim řekl, ať vytvoří skupinky po třech, a každá skupinka z nejbližších míst dostala jednu Bibli.

Bible je pro mě zdrojem tolika požehnání, že to ani nemůžu spočítat. Je to mé jídlo, ochrana, zdroj poznání a moudrosti. Skrze Bibli ke mně Bůh mluví nejčastěji a dokonce mi skrze ni ukazuje cesty, které jsou přede mnou. Nedokážu si představit být bez Božího slova.

Má touha je, aby každý z těchto pastorů v Malawi a Mosambiku měl svou vlastní Bibli. Pokračujeme v tomto programu, protože světlo vycházející z Božího slova musí zářit v každé temnotě.

Chci, aby lidé četli v Bibli, že mají milovat ostatní. Ne, aby četli v Koránu, že mají zabíjet nevěřící.

Bůh vám žehnej

Jiří Joel Krupa

Číst 850 krát