Kozí program v Tengani, Malawi Doporučený

Napsal(a)

Je velkou radost vidět první plody našeho programu koz v Malawi.

Malawi je jednou z nejchudších zemí, ale Boží lidé jsou tam velmi krásní.

Církev v Tengani, Malawi pod vedením biskupa Petra Fungulaniho má pod dohledem tento program koz. O čem tento projekt je?

Jsou tam obrovské problémy s nasycením sirotků a dětí. Lidé jsou vděční za zrnko kukuřice a nenechají s ním plýtvat.

Není obvyklé mít maso. Obyčejní lidé z venkovských oblastí si maso mohou dopřát pouze dva dny v roce - na Vánoce a na Nový rok.

Nezapomenu jednu loňskou událost z přípravy pastorské konference a krmení dětí. Několik bratrů počítalo kukuřici a při přemísťování do pytlů pár zrnek spadlo na zem do prachu. Posbírali všechna tato zrníčka a dali je zpět do pytlů.

 

Mohl bych o tom mluvit dále. Lidé ze západu nebo trochu bohatších zemí si to někdy nedovedou plně představit, ale pojďme se podívat na tento kozí program.

Hlavní myšlenkou projektu je pomoci lidem (zvláště těm, kteří se starají o sirotky) mít kozy a sdílet se s dalšími s přírustkem.

Naše služba hladovým se postarala s pomocí dárců o koupení 16-ti koz (ve skutečnosti je jich momentálně jedenáct, pět jich čeká na koupení a distribuci) a lidé pod dohledem CPMI Tengani v Malawi se o ně starají.

Poté, co kůzlata dorostou do určitého věku, budou darovány jiné trpící rodině. Tak může počet koz růst.

 

Společně bojujme proti hladu

Máme několik dalších projektů vytvořených nejen za účelem poskytování pomoci a podpory lidem, ale také s cílem pomoci jim být soběstačnými v závislosti na Bohu naplňujícím jejich potřeby a také dávajícímu určitý druh prosperity, aby "měli dost a ještě více pro kráčení v dobrých dílech pro nás připravených od Boha".

Bůh si používá lidi k naplňování některých potřeb ostatních. Nazývá se to praktická láska.

Bůh vám žehnej

Jiří Joel Krupa

Senior pastor CPMI, Bruntál, Česká Republika

 

"Projekt Kozy jde dobře kromě jedné výzvy - jedna koza umřela na průjem. Ale vše jde dobře - ostatní kozy začaly rodit mladé a lidé čekají, až kůzlata povyrostou, aby mohlo začít předávání."

Petr Fungulani

Senior pastor CPMI, Tengani, Malawi

2.5.2020

Číst 8273 krát