pátek, 01 listopad 2019 07:58

Kořeny služby CPMI ve Velké Británii

Napsal(a)

Také letos se konal výjezd do Velké Británie. Pastoři Jan Bihary a Jiří Joel Krupa navštívili pastora Tibora Simona, jeho rodinu a tamní církev.

Výjezd byl uskutečněn po setkání českých pastorů s pastorem Tiborem Simonem, které se konalo na konferenci v Bohumíně, v České republice. Věříme, že tato dříve samostatná církev je vedena Duchem svatým, který je Bohem řádu a pokoje, aby byla součástí určité církevní struktury.

Tento krok Ducha svatého odráží poselství Písma o církvi jako těle, které je spojeno láskou, ale také konkrétními smluvními vztahy disciplíny, transparentnosti a odpovědnosti.

 

Těší nás to. Víme o nedostatečném porozumění Písma v této záležitosti v některých církvích ve Velké Británii. Duch nezávislosti způsobuje církvím velké škody stejně jako duch manipulace a zneužívaní autority.

Potřebujeme stále pamatovat na to, že my všichni jsme bratři (Mt 33,8-10) a že autorita znamená na prvním místě službu. Potřebujeme také ale respektovat ustanovení nějakých struktur a vztahů zodpovědnosti v církvi jako konkrétním místním společenství stejně jako v církvi jako sdružení a společenství vícero místních církví. 

Věříme, že Bůh povede některé další takzvané „samostatné“ církve a jejich pastory, aby si uvědomili nebezpečí špatného porozumění Písma, a někteří z nich budou také vedeni k navazování vztahů silné důvěry a odpovědnosti.

Jak pastor Tibor Simon řekl: “Chápu, že musím být součástí pevných, normálních, strukturovaných církví a ne pouze samotné místní církve. Vidím to jako dobrý krok v naší službě“.

Číst 400 krát Naposledy změněno sobota, 20 červen 2020 07:23